واگن مخزن دار (تانکر): تانکری است که به صورت واگن ساخته شده و شباهت زیادی به کانتینرهای مخزن دار دارد.

این واگن برای حمل انواع مایعات و مواد نفتی که تحت فشار نباشند طراحی و ساخته شده است، ظرفیت بارگیری مخزن ۶۳ متر مکعب، طول واگن ۱۳۲۰۰ میلیمتر، عرض آن ۳۱۰۰ میلیمتر و ارتفاع آن ۴۲۷۰ میلیمتر میباشد. بمنظور تسریع در تخلیه مواد، مخزن مجهز به سیستم لوله های حرارتی با بخار آب گرم میباشد.

  • واگن باری مخزندار برای حرکت روی ریل با عرض خط ۱۴۳۵ میلیمتر و سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت بدون بار و ۱۰۰ کیلومتر در ساعت با بارطراحی شده است. واگن مجهز به ترمز از نوع کنور (KE) با وزن کل حدود ۹۰ تن بوده و در ترافیک نوع S مورد بهره برداری قرار می گیرد. واگن بر اساس استاندارد UIC و RIV طراحی و وساخته می شود. ابعاد کلی واگن مطابق گاباری موجود در پیوست D استاندارد UIC 505-1می باشد. نمای کلی واگن در شکل مقابل نشان داده شده است.

  • شاسی این واگن برای تحمل بارهای اعمالی مطابق با استاندارد EN12663 طراحی شده و مقاومت کافی در برابر بارهای استاتیکی و دینامیکی در شرایط بارگذاری کامل را دارا می باشد. شاسی از یک فریم جوش شده با دو سرشاسی و دو تیر طولی تشکیل شده است. سرشاسی خود شامل کانال مخصوص نصب کوپلینگ و تیر عرضی و قطعات سرشاسی و قطعات وابسته بیرونی و مطابق با UIC 530 برای نصب کانال کوپلینگ و تامپون می باشد. مخزن استوانه ای دارای قطر ۲۶۰۰ میلیمتر و طول ۱۲۷۱۰میلیمتر به ظرفیت موثر ۶۵ مترمکعب می باشد.
  • ضخامت ورق های بکار رفته در بدنه استوانه ای مخزن ۸ میلیمتر و در عدسی های ابتدا و انتها ۱۰ میلیمتر می باشد.بر روی مخزن، تسمه ای در جهت طولی جوشکاری می شود تا از ریزش مواد نفتی بر روی آلات ناقله و ادوات ترمز واگن و خط آهن جلوگیری به عمل آید. جنس ورق های بکار رفته در ساخت مخزن از نوع فولاد St 52 – ۳ می باشد. عدسی ها مطابق با استاندارد DIN 28011 ساخته شده اند.

  •  پیرامون مخزن توسط دو رینگ با پروفیل U60 در قسمت میانی و نیز دو ورق ۸ میلیمتر که در محل قرارگیری مخزن بر روی شاسی بر روی آن جوش داده شده ، تقویت شده اند. در پایین مخزن یک شیب از طرفین به سمت وسط (محل قرارگیری شیر تحتانی داخلی (DN100)) به اندازه یک درجه (°۱) در نظر گرفته می شود که تخلیه کامل مخزن را میسر می سازد. در بالای مخزن و در وسط آن، مطابق استاندارد EN12561-6 یک دریچه آدم رو(Manhole) به قطر ۵۰۰ میلیمتر در نظر گرفته می شود که از طریق آن برای کاربر، ورود به داخل مخزن جهت بازرسی تجهیزات داخل آن میسر می شود. همینطور در قسمت بالای مخزن پلت فرمی تعبیه می شود که راه دسترسی به دریچه را میسر میسازد.

  • تجهیزات مورد استفاده در مخزن، شامل شیرآلات(valves)، فیتینگ ها(fittings)، گسکت ها (gaskets) و غیره به گونه ای در نظر گرفته شده که برای حمل گازوئیل و مازوت مناسب باشد و تمامی الزامات مندرج در آیین نامه RID مربوط به حمل مواد خطرناک از طریق ریل و فیش های مربوطه در استاندارد UIC را برآورده سازد.

  •  سیستم گرمایش و هواکش از لوله های خارجی، سیستم گرمایش داخلی و شیرهای مربوطه تشکیل شده است که فشار کاری و تست آن ۰٫۶ MPa می باشد. لوله ها در دو ردیف چهار تایی قرار گرفته اند و با شیرهای انتهایی بسته شده اند و مساحتی در حدود ۵۰ متر مربع را گرم می کنند. ساختمان سیستم گرمایش مطابق با استاندارد EN 12561-8 می باشد. سیستم ونت نیز شامل لوله های هواکش و شیرهای کنترلی می باشد. کورس ضربه گیر قلاب اتوماتیک ۱۱۰ mm و جذب انرژی ضربه گیر قلاب ۶۰ Kj می باشد نیروی لازم برای حداکثر فشردگی ۱۰۰۰ KN می باشد. تامپون با توجه به درخواست مشتــری گذاشتــه خواهد شد و فاصلـه مراکــز دو تامپــون ۱۷۵۰ mmو ارتفاع تامپون از سطح ریـل ۱۰۶۰ mm (بدون بار) می باشـد.